سومین نمایشگاه خوشنویسی حلقه مهربانی

  • admin
  • ۱۱ آذر ۱۳۹۷
  • دیدگاه‌ها برای سومین نمایشگاه خوشنویسی حلقه مهربانی بسته هستند

حلقه مهربانی سومین نمایشگاه خوشنویسی حلقه مهربانی

به محوریت استاد محمد علی قربانی در باغ موزه هنر ایرانی  واقع در تهران در تاریخ ۹اذر ۱۳۹۷ افتتاح گردید .

هدف اصلی این نمایشگاه گروهی ارائه آثار هنرمندان خوشنویس عضو حلقه مهربانی بوده که همچون سنوات گذشته از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بود .

این نمایشگاه تا تاریخ ۱۹آذر هرروز از ساعت ۱۰صبح لغایت ۸شب دائر می باشد 

مراسم افتتاحیه با حضور اساتید طراز اول هنر خوشنویسی در ایران آغاز گردید ، هنرمندانی همچون استاد غلامحسین امیرخانی و یداله کابلی ، عبدالصمد حاج صمدی  و آثار مرحوم روانشاد یوسف خاموشی افشار از گرمای ویژه ای برخوردار بود.

به نقل از شرکت کنندگان این نمایشگاه فاخر از سنوات قبل با شکوه تر برگزار گردید و البته بغیر از صدابرداری الباقی مراسم از کیفیت ویژه ای برخوردار بوده است .

خبرنگاران و عکاسان نیز از فضای زیبای باغ موزه و برگزاری مراسم در محیط باز بسیار استقبال نمودند .

آدرس باغ موزه : تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از چهاراه پارک وی ، خیابان شعید فیاضی (فرشته سابق )، خیابان بوسنی هرزگوین ، سه راه دکتر حسابی  تلفن باغ موزه : ۲۲۶۸۶۰۶۳

متن پیام استاد محمد علی قربانی 

همو المألوف

مطمئناً همدلی و مهربانی نتیجه یکپارچه انگاشتن عالم وجود و درک پیوستگی بویژه در روابط انسانی است ، که البته این مهم میوه سالها تجربه و دقت در کشف روابط موجود در هستی است.

انعکاس این پروسه در مختصات هنر، بویژه خوشنویسی، همان طی طریق و سلوک هنرجویی تا رسیدن به تراز قابل قبول در اجرای اثری با حداکثر همخوانی و همنوائی، و یا به عبارت دیگر میزان قابل قبولی از گفتگوی مهربانانه اجزای کلمات با کلیّت صفحه است.

اجتماعی از اشکال صیقل یافته در خلوت سالهای خوشنویس، دستمایه خلق و نمایش اثری در مملکت صفحه، با محدودیت معین است.

تلاش تک تک دوستان این مجموعه که اغلب ره پویان این فن شریف و تعدادی ره یافتگان هنر شریف خوشنویسی هستند، نمایش سکوت مهربانانه ای است که در موسیقی کلمات ، سالها در جستجوی آن بوده اند ، و این تلاش و مداومت همچنان ادامه دارد . . .

محمد علی قربانی

     پائیز ۱۳۹۷

دیدگاه ها بسته شده اند.